Běh
„Pod červencovým nebem“
aneb běh pro budoucí generace

Základní informace

Běh

Zveme všechny, kteří si chtějí užít krásný červencový den plný pohybu a aktivní pomoci druhým na virtuální závod „Pod červencovým nebem“ konaný od 1. 7. – 31. 7. 2021. Nezmeškejte skvělou příležitost zapojit se do unikátní běžecké (in-line bruslařské, kočárkovské, joggingové, chodecké, cyklistické…) akce. Poběžte s námi vstříc lepšímu životu budoucích generací. Během měsíce července si můžete kdykoliv zaběhnout Vámi vybranou trať, nebo naši připravenou pro Vás.

Koho podpoříte

Cílem virtuálního běžeckého závodu „Pod červencovým nebem“ je podpora činnosti organizace ACET ČR, z. s., která se zabývá prevencí na ZŠ, SŠ a v Dětských domovech. A proč svým pohybem podpořit zrovna tuto organizaci? Protože prevence má smysl!

Logo ACET

Tratě

Běh

Trasy pro Chrudimáky a okolí: 2 km – 5km – 10 km (hlavní trať) – půlmaraton (21,0975 km)

Pro zbytek ČR stejné trasy, jen budete mít odlišenou výslední listinu (než Chrudimáci)

Způsob závodu: běh, chůze, dále - in-line bruslení, kolo, odrážedlo, koloběžka,… (pro 2 km a 5 km – speciální kategorie)

Propozice

Virtuální závod „Pod červencovým nebem“ je otevřený pro všechny, kteří chtějí svou registrací pomoci budoucím generacím a získat nezapomenutelný zážitek. Zájemci si mohou vybrat z mnoha tratí, popřípadě běžet ve svém okolí po celé ČR. Připravili jsme pro Vás trasu na 2 km, 5 km, hlavní trať na 10 km a pro odvážlivce půlmaratón (21,1 km). Každý účastník navíc dostane elektronický účastnický diplom, kterým bude moci svou účast a radost snadno sdílet s přáteli a pokud bude chtít, tak i pamětní medaili (budeme zasílat po skončení závodu v srpnu). Nejlépe do závodu zapojit celou rodinu, přátele a kamarády…a běžet společně.

Již je možná registrace!

Časové rozmezí: 1.7. – 31. 7. 2021

Délka tratí:

2 km, 5 km, 10 km, 21,1 km

Pro výsledkovou tabulku je třeba dodržet délky jednotlivých tratí.

Tratě nejsou značeny!

Start a cíl

- pro Chrudimáky je na začátku cyklostezky (směr Slatiňany) vedle skateparku (začátek Fiťáku Chrudim)

- pro závodníky z celé ČR libovolný start i cíl 😊

Startovné:

- minimálně 150,- Kč (za jednu trať / jednotlivce)

- rodinné 250,- Kč (jednu trať / rodinu)

Můžete samozřejmě poslat větší částku. Jedna platba znamená možnost běžet jednu trať. Ale můžete tu stejnou trať běžet vícekrát anebo zaběhnout trať s další délkou. Tzn. opět zaplatit min. startovné 150 Kč.

Po absolvování závodu Vám zašleme na email diplom a pro zájemce památeční medaili (budeme zasílat po ukončení závodu v srpnu).

Diplom
Ukázka diplomu
Medaile
Ukázka medaile
Startovní číslo
Ukázka startovního čísla

Podrobnosti k tratím:

2 km

start na začátku cyklostezky – běží se směrem k Janderovu mlýnu – dotknout se železného mostu u mlýna a zpět stejnou cestou

Podrobná trasamapy.cz, GPX, mapa fotka, mapa v PDF

Lze absolvovat pěšky, během, s kočárkem, na in-line bruslích, na odrážedlu, na kole, po čtyřech…

Kategorie pro výsledky – jedna pro běh, druhá pro „dopravní prostředky“ (kolo, in-line brusle…)

5 km

start na začátku cyklostezky – běží se směrem k Janderovu mlýnu – po modré (část vlastivědné stezky krajem Chrudimky) turistické značce až do Slatiňan – otočka před hlavní silnicí a zpět stejnou cestou

Podrobná trasamapy.cz, GPX, mapa fotka, mapa v PDF

Lze absolvovat pěšky, během, s kočárkem, na in-line bruslích, na odrážedlu, na kole, po čtyřech…

Kategorie pro výsledky – jedna pro běh, druhá pro „dopravní prostředky“ (kolo, in-line brusle,…)

10 km

start na začátku cyklostezky – běží se směrem k Janderovu mlýnu – po modré (část vlastivědné stezky krajem Chrudimky) turistické značce až na Škrovád k Baru Kůlna (pozor modrá vede okolo zámku ve Slatiňanech) – za restaurací doprava na most přes řeku – po proudu řeky k nejbližšímu mostu, který přeběhneme a napojíme se na námi proběhnutou trať – nazpátek stejnou cestou po modré turistické značce

POZOR trať vede i po pozemních komunikacích – dbejte zvýšené opatrnosti

Podrobná trasamapy.cz, GPX, mapa fotka, mapa v PDF

Lze absolvovat pěšky, během, s kočárkem (pozor úzký most)

Kategorie pro výsledky – běh

21,1 km (půlmaraton)

start na začátku cyklostezky – běží se směrem k Janderovu mlýnu – po modré (část vlastivědné stezky krajem Chrudimky) turistické značce až do Slatiňan – za zámeckými zahradami se dostanete do lesů Podhůry a užijete si vyhlídkovou věž Na Chlumu, Hluboký rybník, méně známé části Podhůry, hostinec Na Hájence, Lesní studánku, poběžíte okolo strážce brány Železných hor, rozhledny Báry, Kočičího hrádku a Slatiňanského zámku zpět na začátek cykloztezky.

POZOR trať vede i po pozemních komunikacích – dbejte zvýšené opatrnosti

Podrobná trasamapy.cz, GPX, mapa fotka, mapa v PDF

Lze absolvovat pěšky, během

Kategorie pro výsledky – běh

Celkové kategorie do výsledkové tabulky - Chrudimáci

2 km
2 km
5 km
5 km
10 km
21,1 km
běh
"dopravní prostředky"
(kolo, in-line, brusle, ...)
běh
"dopravní prostředky"
(kolo, in-line, brusle, ...)
běh
běh

Celkové kategorie do výsledkové tabulky – ostatní běžci z ČR

2 km
2 km
5 km
5 km
10 km
21,1 km
běh
"dopravní prostředky"
(kolo, in-line, brusle, ...)
běh
"dopravní prostředky"
(kolo, in-line, brusle, ...)
běh
běh

Postup:

1. Zaplacení startovného na účet: 19-5069080267/0100 do VS uveďte vaše telefonní číslo (nebude se předávat třetí straně! – slouží jenom k dohledání platby) a vyplnění Registračního formuláře viz níže.

2. Závodník od nás obdrží emailem startovní číslo v PDF podobě (nejdéle do 48h). Může si ho vytisknout a běžet s číslem na hrudi. Při opakovaném běhu na stejné trati Vám zůstane pořád stejné startovní číslo. A samozřejmě se můžete vyfotit a zaslat nám fotku!!! S Vaším svolením ji umístíme na facebook ACETu. Po obdržení startovního čísla může závodník kdykoliv vyběhnout na předem vybranou trať.

3. Váš výsledný čas běhu zaznamenejte a fotografii (kopie displeje) pošlete na kontaktní email: acet.beh@gmail.com. Do pole předmět napište Vaše jméno (rodinu), nebo přezdívku, abychom Váš čas mohli spárovat k Vaší registraci a správné délce trati. Poté bude čas zařazen do výsledkové tabulky.

Zapojte do závodu i děti, třeba na nejkratší trať. Pokud se účastníte jako rodina, napište do Registračního formuláře jméno rodiny (např. rodina Běžců) a bude jasné, že jste šli/běželi celá rodina společně. Pokud nechcete uvádět své jméno, nemusíte, napište jen Vaši přezdívku.

Upozornění: Vzhledem k tomu, že závod běží/jde/jede každý sám na vlastní zodpovědnost, je každý zodpovědný za svoje bezpečí, za zajištění občerstvení a dostatečné hydratace. Pokud běžíte sami jakoukoliv trať, obzvláště pak půlmaraton, řekněte někomu, kam běžíte a nejlépe si vezměte s sebou nabitý telefon se staženou mapou. Připomínáme, že traťě nejsou značeny. Je označen pouze start a cíl. Zároveň prosíme, dbejte též o bezpečí svého okolí a v rámci akce Běh pod červencovým nebem dodržujte aktuální zdravotní opatření týkající se všeobecné společenské situace. Pozor přes silnice. Děkujeme.

Registrace

Běh

Registrujte se zde

Výsledky

Tabulka pro Chrudimáky

Tabulka pro ostatní běžce z ČR

Často kladené otázky

Běh

Kdy se běží?

Virtuální běh pod červencovým nebem se poběží od 1.7. do 31. 7. 2021.

Kolik co stojí?

Minimální startovné pro jednu trať na jednoho sportovce je 150,-. Pokud poběžíte jako rodina tak startovné je 250 ,- Můžete samozřejmě poslat větší částku. Jedna platba znamená možnost běžet jednu trať. Ale můžete tu stejnou trať běžet vícekrát anebo zaběhnout trať s další délkou. Tzn. opět zaplatit min. startovné 150Kč.

Kde se registrovat?

Registrovat se můžete ZDE

Od kdy se můžu registrovat?

Již je možná registrace :)

Do kdy se můžu registrovat?

Registrovat se můžete do 31. 7. 2021 a v ten den si zaběhnout Vámi zvolenou trať.

Co mám dělat až doběhnu?

Po doběhu si vyfoťte (zaznamenejte) výsledný čas a zašlete ho na email: acet.beh@gmail.com. Do 48 hodin Vám zašleme na email diplom v pdf o absolvování běhu a zveřejníme Váš čas ve výsledné tabulce. Pokud jste si objednali i medaili, tak po skončení závodu Vám ji pošleme (v srpnu).

Jsou tratě značeny?

Tratě nejsou značeny, pouze start a cíl. Doporučujeme si nahrát Vámi vybranou trať do mobilu, chytrých hodinek a nebo si ji zapamatovat :-).

Nejsem z Chrudimi a okolí, ale chci běžet. Mohu?

Ano můžete. Stačí si zaběhnout ve Vašem okolí Vámi zvolenou vzdálenost (2 km, 5 km, 10 km, 21,1 km) a pak nám zaslat na acet.beh@gmail.com výsledný čas (vyfocený záznam běhu). Do 48 hodin Vám zašleme na email diplom v pdf o absolvování běhu a zveřejníme Váš čas ve výsledné tabulce. Pokud jste si objednali i medaily, tak po skončení závodu Vám ji pošleme (v srpnu).

Pokud závod nepoběžím, vrací se mi startovné?

Startovné se nevrací.

Co když se mi něco při závodě stane?

Každý závodník běží/jde/jede na vlastní zodpovědnost. Proto dbejte zvýšené opatrnosti. Doporučujeme se zúčastnit ve více lidech.

Mohu svoji trať zaběhnou víckrát?

Ano, můžete. Do výsledné tabulky Vám zapíšeme Váš nejrychlejší čas.

Musím zaznamenávat svoje výsledky?

Nemusíte. Jen Vás pak nemůžeme zapsat do výsledkové tabulky.

Jak budu zaznamenávat své výsledky?

Nejlépe v mobilní aplikaci (Runtastic, Endomondo, Strava,...), nebo v chytrých hodinkách.

Kontakt

acet.beh@gmail.com

Těšíme se na Vás a sportu zdar. ☺

Získávejte novinky od ACET ČR

Děkujeme! Váš požadavek byl přijat.

Při odeslání formuláře došlo k chybě. Omlouváme se.